Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zawieszenie osobistego udzielania porad nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Nieodpłatna pomoc prawna/nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane będą przez telefon i z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Informujemy, że od dnia 13 marca 2020 roku do odwołania w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, wprowadzamy tymczasowe zwieszenie osobistego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach na terenie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Udzielanie porad odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu i z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

W celu uzyskania porady należy pobrać wniosek zgłoszenia porady, wydrukować, podpisać własnoręcznie, zeskanować lub zrobić zdjęcie wniosku i wysłać wniosek na email:

wniosek do pobrania: DOCXwniosek-zgloszenie-porady-na-odleglosc.docx

W wyjątkowej sytuacji  uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub  porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem ustnie przez telefon. 

Po otrzymaniu wniosku zostaną Państwo poinformowani o terminie uzyskania porady.

O przywróceniu normalnej pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poinformujemy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Więcej informacji pod nr telefonu 77 40 52 750.

DOCXKlauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z udzieleniem nieodpłatnej pomocy prawnej mediacji poradnictwa obywatelskiego.docx